Łączna liczba wyświetleń

sobota, 3 marca 2018

Scenariusz zajęć języka angielskiego z okazji Dnia Świętego Patryka


Temat: Nauka piosenki  „I’m a little Leprechaun”
Wiek uczniów: dzieci z klas 1-3 SP

Autor: Agnieszka Bogunia (SP nr 2 w Wadowicach) 

Cele zajęć:
Uczeń:
     poznaje zwyczaje i kulturą irlandzką
    ćwiczy umiejętność słuchania
    poszerza  zasób słownictwa
     rozumie  proste  polecenia, słowa i zwroty
   aktywnie uczestniczy w zajęciach (śpiewa piosenkę, bierze udział z zabawie, koloruje)

Metody i techniki pracy:
   podająca
   komunikacyjna
   prezentacja
   słuchanie ze zrozumieniem
   śpiewanie
   kolorowanie
   powtarzanie

Materiały i pomoce dydaktyczne:

    tablica interaktywna
    filmy video
    tekst piosenki "I'm a little Leprechaun"
   flashcards
     mapa
     kolorowanki ze skrzatem

Strony internetowe wykorzystane podczas lekcji:
·      "I'm a little Leprechaun" :    www.youtube.com/watch?v=qBLSGv37r5I
·      View from Above- Ireland: www.youtube.com/watch?v=JqkdB6nQJqI
·      The History of Saint Patrick's Day - Animated Narration for Kids: https://www.youtube.com/watch?v=MqO0O8O8Gmk
·      The History of St. Patrick's Day: www.youtube.com/watch?v=LmNc-NTfmPc

Przebieg zajęć:
1. Nauczyciel przedstawia krótki film bez komentarza przedstawiający Irlandię z lotu ptaka  "View from above- Ireland". Następnie pyta uczniów czy wiedzą jaki to kraj.
2. Nauczyciel pyta uczniów czy ktoś był już w Irlandii, a także co wiedzą na temat tego kraju.   Pokazuje na mapie położenie Irlandii i czyta kilka faktów dotyczących Irlandii, np. stolica, symbol kwiatowy, patron, symbole.
    Nauczyciel pokazuje kilka kart  z ilustracjami i prosi o powtórzenie słów: clover, shamrock, green, harp, snake, etc.
3. Kolejne pytanie nauczyciela dotyczy postaci świętego Patryka. Nauczyciel zadaje pytanie co uczniowie wiedzą na temat Patryka i dlaczego został patronem Irlandii. Pokazuje ilustrację z postacią świętego.
4. Uczniowie oglądają film dotyczący świętego Patryka.
    Po filmie wspólnie streszczają z nauczycielem historyjkę.
    Powtarzają na głos nowe słówka: shamrock, snake, leprechaun, rainbow, etc.
5. Nauczyciel włącza piosenkę „I’m a Little Leprechaun”, rozdaje dzieciom tekst piosenki.
   Po oglądnięciu teledysku uczniowie wraz z nauczycielem śpiewają piosenkę.
6. Ostatnim zadaniem uczniów jest pokolorowanie skrzata na kartach pracy i ozdobienie   rysunków.
7. Zajęcia kończą się wspólnym odśpiewaniem piosenki o skrzacie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz