KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNYCH
(Z WYKORZYSTANIEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO)
DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – zajęcia z psychologiem
TEMAT: Let`smake the pizza!.
(Z WYKORZYSTANIEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO)
DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – zajęcia z psychologiem
TEMAT: Let`smake the pizza!.
(zróbmy pizzę)
Cele nauczania ogólne:
1. Utrwalenie nazw kolorów.
2.Bogacenie słownictwa- produkty( ser, szynka, pomidor), kształty ( kwadrat, koło, trójkąt).
3.Usprawnianie motoryczne.
Cele nauczania szczegółowe:
1. Dziecko :
Cele nauczania szczegółowe:
1. Dziecko :
- rozumie nazwy 4 kolorów,
- potrafi prawidłowo wymówić nazwy kolorów,
- potrafi określić kolor danego produktu,
- rozumie nazwy 3 kształtów,
- potrafi prawidłowo wymówić nazwy kolorów,
- potrafi określić kolor danego produktu,
- rozumie nazwy 3 kształtów,
- potrafi prawidłowo wymówić nazwy 3 kształtów,
- potrafi narysować kształty ręką w powietrzu, na tacce z materiałem sypkim,
- potrafi ulepić z plasteliny pizzę ( formować masę w zróżnicowany sposób),
- potrafi krótko odpowiadać na pytania zawarte w piosence ( „Yes” or „No”).
Formy pracy:
1.indywidualna
Metody pracy:
1. Wizualne ( kolorowe obrazki przedstawiające produkty,3 figury wycięte z kartonu - kształty koła, kwadratu, trójkąta)
2. Audytywne (rytmiczna piosenka „Pizza”)
3. Czynnościowe- praktycznego działania (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań ruchowych, plastycznych, słownych)
1.indywidualna
Metody pracy:
1. Wizualne ( kolorowe obrazki przedstawiające produkty,3 figury wycięte z kartonu - kształty koła, kwadratu, trójkąta)
2. Audytywne (rytmiczna piosenka „Pizza”)
3. Czynnościowe- praktycznego działania (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań ruchowych, plastycznych, słownych)
Czas:
1. Jedna jednostka zajęć
Środki dydaktyczne:
1. Kolorowa plastelina.
Środki dydaktyczne:
1. Kolorowa plastelina.
2. Figury przedstawiające kształty: koła, kwadratu, trójkąta.
3.Obrazki w formie loteryjki -produkty ( ser, szynka, pomidory, banan, ciastka, wiśnie),
3.Obrazki w formie loteryjki -produkty ( ser, szynka, pomidory, banan, ciastka, wiśnie),
4.Taca z materiałem sypkim.
5. Nagranie z piosenką „Pizza”.
TOK ZAJĘĆ:
1. Część wstępna zajęć
- Powitanie. Nauczyciel wita się z dzieckiem słowami - Hello!
- Nauczyciel mówi „ I amhungry” i pokazuje gestem i mimiką , że jest głodny ( może wspomóc się dodatkowo obrazkiem, np. pcs). Następnie zwraca się do dziecka:
- „ And you, areyouhungry?”
1. Część wstępna zajęć
- Powitanie. Nauczyciel wita się z dzieckiem słowami - Hello!
- Nauczyciel mówi „ I amhungry” i pokazuje gestem i mimiką , że jest głodny ( może wspomóc się dodatkowo obrazkiem, np. pcs). Następnie zwraca się do dziecka:
- „ And you, areyouhungry?”
- Let` s eat the pizza!.
2. Część zasadnicza zajęć
- Look at the picture. This is the pizza. Nauczyciel pokazuje ilustrację przedstawiającą pizzę oraz obrazki przedstawiające różne produkty i nazywa je, następnie zwraca się do dziecka
- What can you see?
- cheese, banana, ham, cake, tomatoes, cherries
- What is needed to make a pizza? Choose pictures!
Dziecko szuka składników niezbędnych do zrobienia pizzy- nauczyciel wspiera dziecko w trakcie zadania, po dokonaniu właściwego wyboru nauczyciel podnosząc po kolei obrazki mówi a dziecko powtarza : chees, ham, tomatoes.
Nauczyciel zachęca dziecko do słuchania piosenki, sam śpiewa piosenkę „Pizza” i pokazuje kolorowe kartki przedstawiające produkty. W odpowiednich miejscach dziecko kiwa twierdząco lub przecząco głową i odpowiada „ Yes, yes, yes!” lub „No, no, no!”
PIZZA
I`m hungry
I`m hungry
And you?
Are you hungry?
Are you hungry?
Yes, we are hungry !
Let`s make the pizza !.
Cheese?
„ Yes, yes, yes!”
Banana?
„No, no, no!”
Ham?
„ Yes, yes, yes !”
Cake?
„No, no, no !”
Tomatoes?
„ Yes, yes, yes !”
And cherries?
„No, no, no !”
Następnie nauczyciel kładzie przed dzieckiem figury koło, kwadrat i trójkąt i mówi pokazując po kolei obrazki :
- Look here –
- Cheese !
- What shape is the cheese?
- Triangle
- What shape is the ham?
- Square !
- What shape are the tomatoes?
- Circles !
Dziecko łączy produkyt z kształtami i nazywa je - z wsparciem nauczyciela.
Nauczyciel mówi :
-Very good !.
Następnie jeszcze kilka razy z dzieckiem powtarza nazwy kształtów naprzemiennie ( raz wybiera kształt dziecko, raz nauczyciel). Kiedy dziecko wybiera kształt, nauczyciel mówi jego nazwę i rysuje go rękami w powietrzu
i odwrotnie. Kształty można rysować również na tacce z materiałem sypkim.
i odwrotnie. Kształty można rysować również na tacce z materiałem sypkim.
Nauczyciel za każdym razem wspiera dziecko i mówi
- Very good !.
Na końcu zadania nauczyciel mówi: Now let`s make a pizza!.
Nauczyciel daje dziecku plastelinę i prosi o wybranie odpowiednich kolorów do zrobienia pizzy tj. ciasta, szynki, pomidora i sera ( brąz, czerwony, żółty, różowy)
What is the colour of the cheese?
- Yellow!
What is the colour of the ham?
- Pink!
What is the colour of the tomato?
- Red!
Dziecko lepi z plasteliny pizzę
3. Część końcowa zajęć
3. Część końcowa zajęć
- Masażyk – do słów poznanej piosenki-„Pizza” nauczyciel rysuje na plecach dziecka kształty- dziecko odgaduje kształt lub produkt
„ Let`s make the pizza!
rysuje trójkąt -Cheese –triangules
rysuje kwadrat –Ham- squares
rysuje koło- Tomato- circles
Opracowała Maria Oleksy-Grabowska
Literatura:
Katarzyna Janiszewka –Gold- „ English with Little Ant.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz