Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 8 marca 2018

W IRLANDZKIEJ CUKIERNI



KONSPEKT LEKCJI WYCHOWAWCZEJ

Beata Abrantowicz-Fajfer
Szkoła Podstawowa w Wysokiej

Temat lekcji: W irlandzkiej cukierni.

45 min., klasa VI

CELE LEKCJI:
ogólny: zapoznanie uczniów z charakterystycznymi cechami kuchni irlandzkiej preferencjami żywieniowymi odróżniającymi  kuchnie narodowe
operacyjne: uczeń zna formę przepisu kulinarnego, potrafi  odróżnić obce jednostki miar objętości i wagi, umie korzystać ze słownika angielsko-polskiego on-line przy użyciu smartfonów

METODY: praca w grupach, pogadanka
Środki i materiały dydaktyczne: przepisy kulinarne na Apple crumble w języku angielskim (różne wersje ze stron internetowych, smartfony z dostępem do Internetu





TOK LEKCJI:
I.                    Część wstępna:
-powitanie, sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji
II.                  Część właściwa:
-przypomnienie uczniom o różnicach w kuchniach regionalnych w różnych krajach, wyjaśnienie dotyczące preferencji kulinarnych uwarunkowanych dostępnością produktów, klimatem, zamożnością społeczeństwa, świadomością zasad zdrowego odżywiania się
- podział na 3-4-osobowe grupy i rozdanie zadań  (grupy otrzymują anglojęzyczne przepisy na Apple crumble, 2,3 wersje z różnych stron, blogów kulinarnych irlandzkich). Każda grupa przegląda otrzymane przepisy i wybiera jeden do tłumaczenia na język polski przy pomocy słownika on-line
- prezentacje grup: czytanie, porównywanie efektów pracy grup, zwrócenie uwagi na różnice w stosowanych jednostkach miar (wagi,  objętości)
   III.              Podsumowanie:
- przedstawienie refleksji na temat potrawy Apple crumble, wyznaczenie terminu na część praktyczną zajęć (sporządzenie irlandzkiej szarlotki  z grupą chętnych uczniów w ramach zajęć  pozalekcyjnych).


Beata Abrantowicz-Fajfer

Koordynator placówki: Małgorzata Targosz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz