Konspekt lekcji wychowawczo- kulturowej w klasie 7
Temat: Tłusty Czwartek vs Pancake Day
Nauczyciel:
Agnieszka Bogunia (SP nr 2 w Wadowicach)
Czas: 45
min.
Cele:
- wzbogacenie wiedzy o tradycjach i obrzędach naszego kraju,
- zapoznanie uczniów z brytyjskim świętem Pancake Day,
- zapoznanie ze świętami i sposobami ich obchodzenia w innych
krajach,
- poznanie tradycji i zwyczajów
związanych z Shrove Tuesday w Wielkiej Brytanii,
- znalezienie różnic i podobieństw pomiędzy zwyczajami w Wielkiej Brytanii i w Polsce,
- rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur,
- znalezienie różnic i podobieństw pomiędzy zwyczajami w Wielkiej Brytanii i w Polsce,
- rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur,
- wyszukiwanie informacji z tekstu słuchanego i czytanego,
- uczenie otwartości na inne kultury.
Metody:
- burza mózgów
- pogadanka
- praca z
tekstem
- praca z
filmem
Formy pracy:
Formy pracy:
- zbiorowa
-
indywidualna
Środki dydaktyczne:
- karty
pracy
- filmy
- tablica
multimedialna
- pączki
Przebieg zajęć:
1.
Przywitanie uczniów i
przedstawienie tematu zajęć.
2.
Pogadanka na temat tradycji
związanych z Zapustami i Tłustym Czwartkiem.
3.
Przedstawienie uczniom filmu
prezentującego tradycje i zwyczaje karnawałowe w Wielkiej Brytanii.
4.
Przedstawienie uczniom filmu Pancake Day.
5.
Wspólne znalezienie
podobieństw i różnic między Tłustym Czwartkiem i Pancake Day.
6.
Uzupełnianie tabeli z
podobieństwami i różnicami.
7.
Oglądnięcie filmu z
przepisem na naleśniki ‘How to make English pancakes’.
Słodki
poczęstunek- wspólne celebrowanie Tłustego Czwartku.
Materiały z obcojęzycznych stron internetowych wykorzystane na lekcji:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz