Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 11 lutego 2018

Czy Walentynki mogą być polskie? - konspekt lekcji wychowawczej




Autorka: Marta Wyka
Nazwa placówki: Szkoła Podstawowa nr 5 w Wadowicach
Temat zajęć: Czy Walentynki mogą być polskie? 

Cele ogólne lekcji:
1.      Uczeń zna pochodzenie Walentynek.
2.      Uczeń zna znaczenie najważniejszego uczucia – miłości.
3.      Uczeń przedstawia termin „miłość” w różnych językach.

Cele szczegółowe lekcji:
1.      Uczeń opowiada historię św. Walentego.
2.      Uczeń wymienia cechy miłości.
3.      Uczeń podaje zasady postępowania człowieka kochającego.
4.      Pisze kartkę walentynkową w języku angielskim.
5.      Uzasadnia, że warto, aby Walentynki były obchodzone w Polsce.

Środki dydaktyczne:
- kolorowe serca,
- pisaki,
- kredki,
- życiorys św. Walentego,
- wierszyki walentynkowe,
- słownik języka angielskiego.

Metody pracy:
- aktywizujące,
- praktycznego działania,
- podające,
- waloryzujące.

Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa,
- zbiorowa.

Czas pracy: 45 min.


Przebieg zajęć:
I Czynności wstępne.
1. Powitanie.
2. Zapoznanie uczniów z tematem zajęć i podanie celów.
3. Burza mózgów – nauczyciel pisze na tablicy „Walentynki”  i prosi uczniów o podawanie skojarzeń.
4. Omówienie podanych propozycji.

II Realizacja tematu.
1. Nauczyciel podaje życiorys św. Walentego.
2. Nauczyciel prosi uczniów o podanie definicji miłości i jej cech.
3. Podział uczniów na 3 grupy – uczniowie opracowują zasady postępowania człowieka kochającego i prezentują na forum klasy.
3. Wspólne wypisanie najważniejszych zasad postępowania człowieka kochającego na dużym formacie i przywieszenie ich na gazetce klasowej.
3. Rozmowa z uczniami skąd się wzięły Walentynki w Polsce.
4. Podanie terminu „miłość” w różnych językach.
4. Przygotowanie przez uczniów kartek walentynkowych w języku angielskim.

III Podsumowanie.
1.Zaprezentowanie powstałych prac na forum klasy.
2. Wybór najlepszej kartki walentynkowej – głosowanie uczniów.
3. Nagrodzenie zwycięzców.
4. Rozmowa podsumowująca.
5. Pożegnanie.



Prowadząca: Marta Wyka

Koordynator placówki: Kamil Bałys

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz