Nauczyciel
Przedszkola Nr 2 Bernadetta
Kowalska przeprowadziła z dziećmi
5-letnimi zajęcia mające na celu
utrwalenie nazw części ciała, orientacji
w otoczeniu oraz ćwiczenie wymowy
znanych słów oraz poznanie nowych zwrotów w j. angielskim.
SCENARIUSZ
ZAJĘĆ Z DZIEDZINY KSZTAŁTOWANIA ORIENTACJI W SCHEMACIE WŁASNEGO CIAŁA I
ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ.
DATA:15.03.2018r.
PROWADZĄCA:Bernadetta Kowalska
TEMAT: ,,Od stóp do głów” – zabawy rozwijające orientację
w schemacie własnego ciała oraz orientację przestrzenną z użyciem słów w j.angielskim.
w schemacie własnego ciała oraz orientację przestrzenną z użyciem słów w j.angielskim.
METODY:
-czynna – zadania stawiane
dziecku do wykonania: uczestniczenie w zabawach, samodzielne nazywanie i
dotykanie części ciała swojego, kolegi, maskotki;.
- oglądowa – przykład nauczyciela, zabawki pluszowe, pokaz
prac;
-słowna – ,,Lewe udo,prawe
udo, obie ręce teraz klaszczą”, Tańczymy labada” - udział w zabawach, wymienianie
części ciała w j.polskim i angielskim.
FORMY: grupowa, indywidualna,
w parach.
CEL OGÓLNY:
utrwalenie znajomości schematu ciała i orientacji w przestrzeni.
CELE OPERACYJNE: dziecko:
- chętnie bierze
udział w zabawach;
-wypowida słowa w j.angielskim;
- zgodnie współpracuje z innymi;
– prawidłowo nazywa i wskazuje części ciała;
– potrafi wskazać części własnego ciała i innej osoby;
– wykonuje ruchy izolowane – porusza określoną częścią
ciała;
– prawidłowo nazywa i wskazuje części ciała;
– potrafi wskazać części własnego ciała i innej osoby;
– wykonuje ruchy izolowane – porusza określoną częścią
ciała;
– recytuje
wierszyk utrwalające nazwy części ciała;
-nazywa części ciała w j.angielskim-utrwala już znane i
poznaje nowe:
oko
– eye
ucho
– ear
nos
– nose
usta
– mouth
broda
– chin
szyja
– neck
ramię
– arm
brzuch
– stomach
dłoń
– hand, palm
palec
– finger
noga
– leg
udo
– thigh
kolano
– knee
– rozróżnia i prawidłowo wskazuje kierunki w
przestrzeni z użyciem słów angielskich.
-to the left – na lewo,
to the right –
na prawo,
-to the front-do przodu
-to the back-do tyłu.
-utrwala liczebniki w j.angielskim.
POMOCE DYDAKTYCZNE: płyta CD, maskotki. kartki, kredki.
PRZEBIEG ZAJĘCIA:
1.Przywitanie dzieci poprzez
zabawę ,,Lewe udo, prawe udo, obie ręce teraz klaszczą…”- poruszanie wskazanymi
częściami ciała z użyciem słów w
j.polskim i j.angielskim. Dzieci
prawidłowo wskazują części ciała oraz wypowiadają słowa w j.angielskim.
2. Dzieci
poruszają się w rytm muzyki . Na hasło: „dziecko do dziecka” szybko dobierają
się w pary. Gdy słyszą muzykę tańczą razem. Na przerwę w muzyce nauczycielka
wywołuje nazwy części ciała w j.angielskim
które dzieci u kolegi w swojej
parze mają wskazać.
3.Zabawa
dydaktyczna z wykorzystaniem maskotki-pluszaka.Dzieci wybierają ulubioną
maskotkę i siadają w kole.Tworzą nazwę dla swojej maskotki. Kolejno jedno
dziecko wymienia część ciała w j angielskim, a reszta dzieci powtarza słowo i wskazuje wybraną część ciała na
pluszaku.
4.Zabawa
ruchowa ze śpiewem ,,Tańczymy labada…”Dzieci w kole śpiewają piosenkę z
jednoczesnym chodem w kole z trzymaniem
się za określoną część ciała.
5.,,Do
przodu, do tyłu” –zabawa orientacji w otoczeniu. Dzieci stoją w rozsypce na
sali, powtarzają zwroty nauczyciela w j.angielskim określające przód, tył, prawą
i lewa stronę. Kolejno na hasło wykonują podaną liczbę kroków w określonym kierunku.
6.Rysowanie
swojej ulubionej maskotki z właściwym dobraniem cech wyglądu, kolorów itp.
8.Oglądanie
prac, podziękowanie.
Prowadząca i koordynator placówki: Bernadetta Kowalska
:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz