Łączna liczba wyświetleń

piątek, 13 kwietnia 2018

Scenariusz lekcji matematyki w kl. VI




Scenariusz lekcji matematyki w kl. VI
Przeprowadzonej w ramach projektu” Mobilność kadry edukacji szkolnej”

Data: 2.01.2018r  i  20.01.2017r                     
     
      Temat: Odczytywanie informacji z tabel i diagramów


1.      Cele operacyjne:
2.      Uczeń ma znać:
znaczenie podstawowych symboli
występujących w instrukcjach i opisach: diagramów, map, planów, schematów i  innych rysunków

3.      Uczeń ma umieć:
odczytać dane z: tabeli, planu, mapy i diagramu
odpowiedzieć na pytanie dotyczące znalezionych danych
zinterpretować odczytane dane
odpowiedzieć na pytanie dotyczące znalezionych danych
przedstawić dane w postaci diagramu słupkowego, prostego schematu
4.      Metody i formy pracy : ćwiczenia uczniowskie, praca z multipodręcznikiem

5.      Środki dydaktyczne:  tablica multimedialna, multipodręcznik Matematyka z plusem do klasy 6, multizeszyt ćwiczeń wyd. Matematyka z plusem kl 6 wersja B

6.      Przebieg lekcji:

7.       a) Część nawiązująca:
1.      burza mózgów 
1. Widząc rysunek mapę albo plan na co powinniśmy zwracać uwagę?
2.  Gdzie spotykamy w życiu codziennym diagramy?
2.      Omówienie ćwiczenia A  i B podr. Str 86 i 87– Tabela  przedstawia dane dotyczące letnich igrzysk olimpijskich w różnych krajach a diagram ilość zdobytych medali na tych igrzyskach
3.      Następnie znalezienie na mapie miast, gdzie odbywały się igrzyska
4.      Prezentacja informacji znalezionych przez uczniów nt. Wolnych dni:wakacji i ferii uczniowskich, w różnych krajach Unii Europejskiej
5.      Interpretacja diagramu słupkowego z zadania 6 str. 90 dotyczącego liczby dni wolnych od nauki w różnych krajach m.in. w Niemczech, Czechach, Włoszech, Francji i Anglii
6.      Sporządzenie diagramu zad. 4 z zeszytu ćwiczeń
7.      Wyświetlenie poprawnie narysowanego diagramu

c) Podsumowanie
Na co należy zwrócić uwagę jeżeli szukamy informacji przedstawionych na diagramie lub rysunku?
Czy trudno znaleźć te informacje?
d) zadanie domowe
Uzupełnić zeszyt ćwiczeń str. 29 i 30


                                                                                             
Szkoła Podstawowa nr 2 w Choczni 

Prowadząca: Jolanta Kasperek
Koordynator placówki: Magdalena Gryga


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz