Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 26 kwietnia 2018

Komunikacja w Londynie.- konspekt lekcji techniki.



Scenariusz lekcji otwartej na zajęciach technicznych z wychowania komunikacyjnego klasy 2b gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach w dniu 26 kwietnia 2018
  Opracowanie: mgr Bożena Litwa
Temat: Komunikacja w Londynie.

Cele:
- poznanie symboli charakterystycznych dla danego środka transportu
 w Londynie/ metro, autobus, kolejka naziemna/
-umiejętność korzystania z mapy 11 linii metra i kolejek naziemnych
w Londynie,
-praktyczne ćwiczenia umiejętności podejmowania decyzji by jak najszybciej dotrzeć do celu podróży bez niepotrzebnych przesiadek,
-zdobycie informacji o miejscach, które warto odwiedzić w Londynie,
-umiejętność współpracy w grupach.
Środki dydaktyczne:
-prezentacja  wyświetlana na tablicy multimedialnej,
-mapki linii metra i kolejek naziemnych (materiał autentyczny przywieziony przez nauczyciela),
-karty pracy opisujące przebieg trasy do wskazanego miejsca,
-karty pracy sumujące zdobyte punkty dla każdej grupy.
Metody i formy pracy:
- pokaz slajdów,
-wykład, praktyczne informacje,
-praca w grupach,
-zdrowa rywalizacja.
Przebieg lekcji:
1/ Prezentacja multimedialna opisująca podstawowe środki transportu w Londynie:
-metro,
-kolejki naziemne,
-autobusy piętrowe,
-taxi.
2/ Opis funkcjonowania karty Oyster card zamiast biletów papierowych na wszystkich opisanych środkach komunikacji.
3/Analiza mapy turystycznej Londynu z naniesionymi liniami i charakterystycznymi znaczkami poszczególnych linii.
4/ Zwiedzamy ciekawe miejsca w Londynie:
a/ nauczyciel zachęca do zwiedzenia danego miejsca omawiając atrakcje i pokazując kilka slajdów :
-Natural History Museum /Muzeum Historii Naturalnej /,
-London Eye-koło Milenijne,
-Tower Bridge-podwójny most,
-Stacja Paddington-Miś Paddington,
-Obserwatorium Królewskie,
b/uczniowie w dwu-osobowych grupach odnajdują właściwą linię metra na mapie linii by dojechać do wskazanego celu podróży ze stacji Holborn i zapisują na karcie pracy.
5/ Podsumowanie ćwiczenia:
a/sprawdzenie poprawności podjętych decyzji i zbieranie punktów na karcie sumującej efekty pracy,
b/wyłonienie i nagrodzenie najlepszej drużyny.

Koordynator placówki: Iwona Majkowska - Kochan

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz