Łączna liczba wyświetleń

piątek, 25 maja 2018

Postcrossing – sposób na poznanie świata i naukę języka angielskiego.- konspekt lekcji

Iwona Majkowska - Kochan (SP nr 2 w Wadowicach)
Konspekt lekcji języka angielskiego 
Lekcja otwarta w dniu 23.05.2018 (obserwujący - dyr. szkoły M. Bryndza) i 24.05.2018 (obserwujący A. Kukuła - praktykantka) 

Temat: Postcrossing – sposób na poznanie świata i naukę języka angielskiego.
Lekcja z wykorzystaniem materiałów autentycznych i narzędzi online.
Cele lekcji:
- kształcenie umiejętności uzyskiwania informacji na podstawie tekstu czytanego,
- poszerzanie zasobu słownictwa uczniów poprzez obcowanie z materiałem autentycznym i wykorzystanie słownika multimedialnego z opcją tłumaczenia i wymowy,
- kształtowanie postawy dążenia do samorozwoju i rozbudzania motywacji do nauki języka angielskiego jako narzędzia komunikacji.

Metody pracy:
- podająca, - problemowa.

Formy pracy:
- zbiorowa, - w parach.

Pomoce:
- słownik multimedialny www.diki.pl (uczniowie korzystają z połączenia internetowego w telefonie),
- kartki pocztowe otrzymane w ramach projektu Postcrossing,
- konto użytkownika na portalu Postcrossing wyświetlone na tablicy multimedialnej.

Przebieg zajęć:
1.      Czynności organizacyjne.
2.      Nawiązanie do poprzedniego tematu lekcji.

3.      Przedstawienie platformy Postcrossing
a)      Wytłumaczenie nazwy: post+cross – uczniowie korzystają ze słowników multimedialnych
b)      Przybliżenie idei postrossingu, prezentacja danych na portalu:  inf. o nadawcy, oczekiwaniach itp., języku komunikacji,
c)      zapisanie tematu lekcji: Postcrossing – sposób na poznanie świata i naukę języka angielskiego.
d)     dane  wymianie kartek: sent, recived, map, wall, ID number
4.      Praca nad poszerzaniem słownictwa uczniów i przygotowaniem do samodzielnego zdobywania informacji na podstawie tekstów pisanych. Wypisanie na tablicy trudniejszych wyrazów zawartych w pozdrowieniach na kartkach pocztowych np. barrel, chirp, craft, Sprawdzenie znaczeń w słowniku. Model wymowy.
5.      Przygotowanie do pracy w parach: rozdanie pytań do kartek, wspólne czytanie i tłumaczenie poleceń:
1.       Where is the postcard from?
2.       Who is the sender?
3.       What information did you  find out about the sender  or the country?
4.       Are there any words  you should remember?
5.       What can you see in the picture? Is it connected with the text?

6.      Praca w parach nad tłumaczeniem tekstów pozdrowień wg ustalonych punktów. Zapis w zeszycieNauczyciel monitoruje pracę w klasie. Po wykonaniu zadań wymiana kartek.

7.      Podsumowanie pracy.

Pr. domowa: Pamięciowe opanowanie poznanego na lekcji słownictwa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz