Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 25 stycznia 2018

KONSPEKT DO LEKCJI J. NIEMIECKIEGO

  Zakres tematyczny : PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA, ŚWIAT PRZYRODY

Klasa III w SP  Nr2 w Choczni  (zgodnie z tym konspektem przeprowadziłam również dwie lekcje  w klasch trzecich w SP Nr 1 w Choczni )

Nauczyciel prowadzący:  Małgorzata Zadora

TEMAT LEKCJI : URLOP I CELE PODRÓŻY

CELE:
-Zwiększenie poziomu wiedzy- skuteczne komunikowanie się w mowie i piśmie
- Umiejętność dokonania rezerwacji w hotelu
-Rozumienie ofert biur turystycznych (w j. niemieckim )
-Wzbogacenie słownictwa związanego z podróżowaniem i turystyką
-poznanie ciekawych miejsc (kraje niemieckojęzyczne)
- Umiejętność planowania
-Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w czasie podróży
-Umiejętność korzystania z mapy i zasobów Internetu
-Wyrażanie opinii
-Odmiana czasowników nieregularnych
-Przyimki lokalne  (pytanie wo i wohin, celownik i biernik)
- Zachęcenie uczniów do podróżowania,  poznawania innych kultur, świata przyrody, warunków klimatycznych i atrakcji turystycznych

FAZA WSTĘPNA

1.Ustalenie listy obecności.
2.Sprawdzenie zadania domowego.
3.Odpytanie uczniów z poprzedniej lekcji.
4. Zapowiedź tematu lekcji, ustalanie  z uczniami czego dowiedzą  się na lekcji.

FAZA GŁÓWNA

Praca z podręcznikiem MAGNET Smart
Zad.1a str 50   (Dopasowanie wyrażeń związanych z podróżowaniem do zdjęć)
Zad1b.str.50  (Odbiór tekstu słuchanego)
-dwukrotne wysłuchanie tekstu (rozumienie globalne)
-wyjaśnienie nowych zwrotów
-udzielanie odpowiedzi na pytania do tekstu
Zad.2a str.51(Odbiór tekstu słuchanego)
Dialog na temat planowania wypoczynku-wyrażanie opinii, składanie propozycji i odmawianie
Zad.2bstr.51 Zagadnienia z gramatyki
Przyimki lokalne, pytania wo i wohin, odmiana czasownika modalnego,
zad3a str.52 Oferty biur turystycznych- wyszukiwanie informacji w tekście, przetwarzanie tekstu, dokonywanie selekcji informacji.

Ćwiczenia w mówieniu- uczniowie w parach układają dialogi wykorzystując zwroty z lekcji, składają propozycje, negocjują, wyrażają opinię ,odmawiają.

FAZA PODSUMOWUJĄCA
 Korzystanie z mapy i zasobów Internetu (tablica multimedialna).
Wskazanie na mapie krajów niemieckojęzycznych, zwrócenie szczególnej uwagi na Alpejskie miejscowości związane z uprawianiem sportów zimowych, szacowanie odległości  i czasu podróży z Choczni.


Krótka prezentacja uczniowska -Kacper Molesztak przygotował w domu informacje o atrakcjach turystycznych, imprezach sportowych, omówił warunki klimatyczne , krainy geograficzne i wskazał na mapie najważniejsze szczyty, jeziora, rzeki i miasta.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz