Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 1 stycznia 2018

„Integracyjny Misiowy Bal” – scenariusz imprezy przedszkolnej połączonej z obchodami „Dnia Pluszowego Misia” i „Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”

Miejsce: Przedszkole Publiczne nr 3 w Wadowicach
Prowadzący: Agata Bakalarska 
Cele ogólne:
- umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej
- aktywne włączanie dzieci do przygotowania i uatrakcyjniania wspólnego świętowania
- propagowanie wśród dzieci idei integracji
- wdrażanie do poszanowania i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych
- poszerzanie słownictwa z języka angielskiego
- integracja grup
- utrwalanie schematu ciała
- rozwijanie zainteresowań plastycznych

Cele operacyjne:
Dzieci:
- rozumieją pojęcie integracji
- integrują się ze sobą (dzieci zdrowe z niepełnosprawnymi, młodsze ze starszymi)
- potrafią aktywnie włączać się do zabawy w parach, zespole
- znają wybrane piosenki i zabawy muzyczno-ruchowe o misiach
- poznają słownictwo w języku angielskim związane z „misiem” oraz z częściami ciała
- potrafią nazwać i wskazać części ciała
- rozwijają umiejętności manualnych
Metody: 
- zabawy i tańce integracyjneFormy: 
- zespołowa, zbiorowa

Środki dydaktyczne: płyty CD z utworami piosenek i zabaw: "Brzuchaty miś", „Taniec – przyklejaniec, „Klaśnij w dłonie raz i dwa”, „Taniec niedźwiadków”, „Gummi -Bear", „Taniec misiów", „Wszyscy są – witam was”, „Hello,hello”, Teddy – Bear, „Misie dwa”, hymn „Jesteśmy razem”, Foto-budka.

Przebieg:
1. Powitanie wszystkich grup przez prowadzącą, nawiązanie do obchodów zbliżającego się „Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych” oraz „Dnia Pluszowego Misia. Wyjaśnienie pojęcia – „integracja”.
2.Powitanka w języku angielskim: „Hello, hello”.

Hello, hello.
Can you clap your hands?
Hello, hello.
Can you clap your hands?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Hello, hello.
Can you stamp your feet?
Hello, hello.
Can you stamp your feet?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Hello, hello.
Can you clap your hands?
Hello, hello.
Can you stamp your feet?


3. Uroczyste odśpiewanie przedszkolnego hymnu: „Jesteśmy razem”.
3. Zabawa integracyjna w parach: „Wszyscy są - witam was”.
4. Zabawa muzyczno – ruchowa „Klaśnij w dłonie raz i dwa”.
5. Taniec w grupach: „Taniec misiów”.
6. Taniec integracyjny: „Przyklejaniec”
7. Zabawa muzyczno-ruchowa: „Brzuchaty miś”.
8. Zabawa muzyczno-ruchowa: Teddy -Bear”.

My Teddy Bear has two eyes, two eyes, two eyes.
My Teddy Bear has two eyes. I love my teddy bear.

My Teddy Bear has one nose, one nose, one nose.
My Teddy bear has one nose. I love my teddy bear.

My Teddy Bear has two ears, two ears, two ears.
My Teddy Bear has two ears. I love my teddy bear.

My Teddy Bear has two arms, two arms, two arms.
My Teddy Bear has two arms. I love my teddy bear.

My Teddy Bear has two legs, two legs, two legs.
My Teddy Bear has two legs. I love my teddy bear.

My Teddy Bear has four paws, four paws, four paws.
My Teddy Bear has four paws. I love my teddy bear 

9.Taniec integracyjny: „Taniec niedźwiadków”.
10. Taniec w parach: „Misie dwa”.
11. Zabawa taneczna: „Gummy – Bear”.
12. Podsumowanie międzygrupowego konkursu plastycznego „Nasz ulubiony – MIŚ” - wręczenie dyplomów i nagród.
13. Wykonanie pamiątkowych zdjęć grupowych oraz indywidualnych (w Foto-budce z wizerunkiem misia).
14. Pożegnanie grup.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz