Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 30 stycznia 2018

Gotowanie to moje hobby - konspekt lekcji języka niemieckiego


KONSPEKT DO LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO
przeprowadzonej dn.25.01.2018r. w kl.7 w SP Nr2 w Choczni
oraz w kl.7a i 7b w SP Nr 1 w Choczni  (26.01.2018 i 23.01.2018 )

Nauczyciel prowadzący : Małgorzata Zadora

Dział : "HOBBY UND FREIZEIT"


TEMAT: GOTOWANIE TO MOJE HOBBY

Pomoce do lekcji :
-podręcznik i zeszyt ćwiczeń  aha! Neu WSiP
-poradnik   "Co i jak jeść w Niemczech"  Langenscheidt
-tablica interaktywna
-zasoby Internetu
-przepis na sałatkę ziemniaczaną
-sałatka ziemniaczana

CELE LEKCJI:
-poznanie słownictwa (czasowniki związane z przygotowaniem potraw, artykuły spożywcze)
-doskonalenie techniki odbioru tekstu czytanego
-uczenie tolerancji i otwartości na inne kultury
-wyjaśnienie pojęcia  halal i co to oznacza że potrawy są koszerne
-zainteresowanie uczniów kuchnią  krajów niemieckiego obszaru językowego
-wykorzystanie cyfrowych narzędzi edukacyjnych i obcojęzycznych  zasobów wiedzy
-skuteczna komunikacja w j.niemieckim
-wykorzystanie wiedzy i umiejętności w praktyce - Kartoffelsalat

Faza wstępna:
Organizacja lekcji :
-ustalenie tematyki lekcji
-lista obecności
-omówienie zadań domowych
-powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji

Faza główna:
-Ciche czytanie ze zrozumieniem tekstu -dialog str.77-78 w podręczniku
-wyszukiwanie w tekście czasowników- odmiana czasowników niereguralnych  backen i braten
- odczytanie przez uczniów dialogu  z podziałem na role
-analizowanie przepisu na zapiekankę z makaronem, notowanie nazw art.spożywczych w zeszytach przedmiotowych
-korzystanie z tablicy interaktywnej i Internetu - zdjęcia i przepisy kulinarne w języku niemieckim
-pogadanka na temat jedzenia w Niemczech, korzystanie z poradnika  "Co i jak jeść w Niemczech" , uczniowie wymieniają się doświadczeniami
-uczniowie otrzymują  przepis na sałatkę  ziemniaczaną  (przepis przyniosła Klaudia Twaróg, uczennica kl.7 SP1 w Choczni a otrzymała go od zaprzyjaźnionej rodziny z Bawarii )  
-degustacja sałatki
-nazwanie składników sałatki po niemiecku

Faza podsumowująca:
-Zebranie wiadomości dotyczących wykonania prostych potraw
-Zeszyt ćwiczeń str.50 -51  omówienie zadania domowego (zad.16/50 oraz 18/51 )

Nauczyciel prowadzący: Małgorzata Zadora
Koordynator placówki: Magdalena Gryga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz