Łączna liczba wyświetleń

środa, 11 października 2017

Wpadła gruszka do fartuszka - scenariusz zajęć




Najmłodsze przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Wadowicach  już zaczynają poznawać język angielski. Pani Marta podczas opracowania tematu ,,Owoce”  podejmuje próby liczenia do trzech oraz nazywania kolorów w języku angielskim.
                                               Scenariusz zajęć
Prowadząca : Marta Turek
Data : 6.10.2017 r.
Grupa : Misie – dzieci 3 letnie
Temat zajęć : Wpadła gruszka do fartuszka”- na podstawie wiersza utrwalenie
                               wiadomości o owocach, przeliczanie do trzech, utrwalenie
                                kolorów : czerwonego i zielonego.
                           

Cele ogólne : liczenie do trzech, utrwalenie kolorów podstawowych : czerwonego i
                           zielonego , rozróżnianie i nazywanie owoców krajowych, próby liczenia
                           w języku angielskim.
Cele operacyjne : dziecko posługuje się liczebnikami głównymi : jeden, dwa, trzy,
                                     dziecko zna kolory : czerwony i zielony, naśladuje i podejmuje
                                     próby powtarzania słów w języku angielskim, dziecko rozróżnia
                                     i nazywa wybrane owoce, zna części jadalne.
Metody : czynna : zadania stawiane dziecku do realizacji, aktywność ruchowa,
                    słowna : polecenia, pytania, odpowiedzi na pytania, recytacja wiersza,
                                    liczenie owoców,
                    oglądowa : obserwacja czynności wykonywanych przez nauczyciela
                                         i przez dzieci, oglądanie owoców.
Formy pracy : z całą grupą i indywidualna.


Przebieg zajęć

1.      Powitanie „ Kółeczko zwijamy- dzieci zapraszamy”.
2.      Recytacja wiersza „Wpadła gruszka” przez nauczycielkę.
3.      Omówienie treści wiersza, recytacja wiersza przez dzieci.
4.      Liczenie owoców do trzech, utrwalenie znajomości kolorów: czerwonego i zielonego.
5.      Zabawa ruchowa z elementem biegu „W sadzie”.
6.      Zapoznanie dzieci z liczebnikami w języku angielskim (one, two, three).
7.      Wspólne spożywanie owoców krajowych: jabłek, gruszek i śliwek.


Opracowała: Marta Turek

Koordynator placówki: Bernadetta Kowalska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz