Łączna liczba wyświetleń

piątek, 24 listopada 2017

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO




Data: 23/11/2017

Nauczyciel: Dorota Studnicka

Placówka: Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni

Klasa: 7A,

Czas: 45 minut.

Temat lekcji: Multinational party- Invitation. Ćwiczenia kształcące umiejętność rozumienia tekstu pisanego oraz wypowiadania się.

Cele ogólne:

  • kształtowanie umiejętności pracy z tekstem
  • kształtowanie umiejętności redagowania prostej wypowiedzi pisemnej – zaproszenia
  • propagowanie tolerancji międzynarodowej

Cele operacyjne:
·         uczeń zna podstawowe słownictwo związane z organizacją przyjęcia, przypomnienie nazw narodowości
·         uczeń wykonuje ćwiczenia kształtujące umiejętność rozumienia tekstu pisanego
·         uczeń wykonuje ćwiczenia kształtujące umiejętność wypowiadania się –tworzenie zaproszenia

Pomoce dydaktyczne:

1) tablica
2) książka ucznia
3) tablica interaktywna

Formy pracy:

- praca indywidualna
- praca w parach
- praca z nauczycielem (konsultacja indywidualna)
- burza mózgów

Metody pracy:

- metoda aktywizująca
- metoda wizualna
- ćwiczenia praktyczne

Przebieg lekcji:

1. Czynności wstępne – sprawdzenie listy obecności, zapisanie tematu lekcji na tablicy i w zeszytach.
2. Zapisanie na tablicy słów: BBQ, Birthday, Baby shower, Thanksgiving Day, Bridal Shower,  Burza mózgów mająca na celu poznanie znaczenia tych świąt.
3. Praca w podręczniku. Uczniowie czytają teksty z ćw. 1/46 i wskazują co one mają ze sobą wspólnego oraz czego dotyczą poszczególne zaproszenia.
4. Krótka rozmowa na temat sposobów zapraszania w dzisiejszych czasach.  
5. Wprowadzenie do głównej części lekcji. Uczniowie poznają zwroty związane z pisaniem zaproszenia. Przypominają sobie nazwy narodowości, oraz rozmawiają na temat różnic kulturowych.
6. Uczniowie piszą w parach zaproszenie na wybraną przez siebie imprezę. Nauczyciel chodzi po klasie, koordynuje i pomaga.
7. Odczytanie na głos swoich zaproszeń.
8. Wyjaśnienie ewentualnych problemów i ocenienie aktywności.
12. Podsumowanie lekcji. Pytania uczniów.
13. Zakończenie zajęć.

Prowadząca: Dorota Studnicka

Koordynator placówki: Kinga Cholewka




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz