Łączna liczba wyświetleń

piątek, 24 listopada 2017

Konspekt zajęć świetlicowych z elementami języka angielskiego



Prowadząca: Agnieszka  Socha-Biel, Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni


TEMAT: DZIEŃ KREDKI. COLOURS. POZNAJEMY NAZWY KOLORÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM.


SŁOWNICTWO: RED, YELLOW, BLUE, GREEN, ORANGE, WHITE, PINK, BLACK, GREY, PURPLE, RAINBOW.

Cele nauczania ogólne:
- Określanie kolorów
- Bogacenie słownictwa

Cele nauczania szczegółowe:
Uczeń :
 - rozumie nazwy kolorów,
- potrafi prawidłowo wymówić nazwy kolorów,
- potrafi określić kolor danego przedmiotu,
- ćwiczy umiejętność efektywnego współdziałania w grupie.

 Formy pracy:
- zbiorowa
- grupowa
- indywidualna

 Metody pracy:
- wizualne (kolorowe plansze)
- czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań, nazwy kolorów)

 Środki dydaktyczne:
- Kolorowe plansze: koszulki, paleta barw, nazwy kolorów w języku angielskim
- Karty pracy – szablon pralki
- Nagrania z muzyką COLOR SONGS – collection vol.1- Internet
- Kredki, klej, kartka A3

 TOK ZAJĘĆ:

1. Część wstępna zajęć
- Powitanie. Nauczyciel wita się z uczestnikami słowami Hello! Zapoznanie dzieci z piosenką „Kolorowe kredki”. Dzieci opowiadają o czym była piosenka. Co namalowały kredki? Następnie dzieci oglądają i słuchają piosenki o kolorach z nagrania COLOR SONGS –collection vol.1

 2. Część zasadnicza zajęć
 - Zabawa „What colour is it?” Nauczyciel wprowadza wszystkich w tematykę zajęć za pomocą palety barw, którą ma każde dziecko. Wszyscy powtarzają za nauczycielem kolory. W dalszej części każdy uczeń otrzymuje kolorowe kółka, kolorowe koszulki oraz szablon pralki przyklejony do kartki A3. Nauczyciel wypowiada poznane kolory, a dzieci powtarzają. Następnie każde dziecko wybiera kolor kredki i mówi jaki to kolor. Przykleja do kartki odpowiedni kolor i odpowiednią nazwę koloru. Uczniowie wkładają do pralki koszulki w różnych kolorach, mówiąc jaki to kolor w języku angielskim.

3. Część końcowa zajęć 
Dzieci kolorują pralkę. Nauczyciel pyta co się stanie jeśli włożymy do pralki wszystkie koszulki.
(kolory nam się zafarbują – tęcza - RAINBOW). Dzieci malują tęczę. Prezentacja prac. Podziękowanie i pochwalenie wszystkich dzieci.

 - Pożegnanie. Wszyscy żegnają się słowami Bye!


Prowadzący: Agnieszka Socha-Biel

Koordynator placówki: Kinga Cholewka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz