Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 7 listopada 2017

Scenariusz zajęć dla dzieci uczęszczających na kółko języka angielskiego „Angielski śpiewająco”

Znalezione obrazy dla zapytania pumpkin
https://www.zoella.co.uk/2016/10/pumpkin-picking.html

Opracowanie: Agnieszka Bogunia 
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach

Temat: Five Little Pumpkins
Grupa wiekowa: dzieci z oddziału przedszkolnego
Czas: 30 min.

Cele ogólne:
- rozbudzenie zainteresowań poznawczych dzieci innymi krajami, świętami i zwyczajami,
- integracja dzieci poprzez wspólną zabawę,
- zapoznanie z podstawowymi wyrazami w języku angielskim: witch, cat, bat, spider, trick or treat,     pumpkin,
- ćwiczenie poprawnej wymowy  słów w języku angielskim,
- ćwiczenie sprawności słuchania,
- utrwalenie sprawności liczenia w zakresie 5.

Cele szczegółowe:
Dziecko :
- słucha  nauczyciela i stara się poprawnie wypowiadać słowa w języku angielskim,
 - liczy w zakresie 1 – 5
-  poznaje podstawowe wyrazy w języku angielskim dotyczące Halloween: witch, cat, bat, spider, pumpkin
- poznaje piosenkę Five Little Pumpkins
 - słucha i stara się powtarzać ruchy do piosenki Five Little Pumpkins

 Środki dydaktyczne:
- tablica interaktywna i strony internetowe:
- flashcards,
- płyta CD (Hello song)
- kolorowanka.

Techniki pracy:
- powtarzanie za wzorcem nowego słownictwa i wyrażeń,
- nauka piosenki,
- ćwiczenia typu TPR.

Przebieg zajęć:
Cześć wstępna
1. Powitanie piosenką Hello song!  (Bugs Team Starter)
2. Rozgrzewka - Zabawa ruchowa Touch the colour.

 Cześć zasadnicza
1.      Wprowadzenie piosenki – wyświetlenie piosenki na tablicy interaktywnej.
2.      Krótka pogadanka z dziećmi na temat Święta Halloween.
3.      Chóralne powtarzanie słów dotyczących Halloween, wspomagane obrazkami.
4.      Wspólne liczenie dyń na obrazku.
5.      Ponowne wysłuchanie piosenki Five Little Pumpkins- nauka odpowiednich gestów.

Zakończenie zajęć
1.        Piosenka Five Little Pumpkins - odśpiewanie piosenki przy użyciu odpowiednich gestów.
2.        Rozdanie dzieciom kolorowanek z dynią.  Zadaniem dzieci jest ozdobienie dyni według własnego pomysłu.
3.     Pożegnanie

 Załączniki:
Załącznik 1: Tekst piosenki (z opisem ruchów/ gestów )

Five little pumpkins
One little pumpkin smiling smiling. [Hold up one finger and then make a smiley face]
One little pumpkin smiling smiling.
One little pumpkin smiling smiling.
One little pumpkin is happy. [Smile and put your fingers on your cheeks.]
Two little pumpkins pouting pouting. [Hold up two fingers and then frown and look down.]
Two little pumpkins pouting pouting.
Two little pumpkins pouting pouting.
Two little pumpkins are grumpy. [Cross your arms and frown.]
Three little pumpkins yawning yawning. [Hold up three fingers and then cover your mouth with your hand as you yawn.]
Three little pumpkins yawning yawning.
Three little pumpkins yawning yawning.
Three little pumpkins are sleepy. [Stretch and yawn like you are falling asleep.]
Four little pumpkins crying crying. [Hold up four fingers and then pretend to wipe a tear from your eye.]
Four little pumpkins crying crying.
Four little pumpkins crying crying.
Four little pumpkins are sad. [Wipe tears from both eyes with both hands.]
Five little pumpkins laughing laughing. [Hold up five fingers and then hold your tummy as you pretend to laugh.]
Five little pumpkins laughing laughing.
Five little pumpkins laughing laughing.
Five little pumpkins are playing. [Run around the room!]

 Załącznik 2: Kolorowanka- Pumpkin

 Koordynator placówki: Iwona Majkowska - Kochan                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz